Pro základní funkčnost a zpříjemnění používání webu využíváme soubory cookies. Nastavení cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Úvod »ALCHYMIE; SPAGYRIE; THEURGIE» Karpenko, Vladimír: ALCHYMIE


        

Karpenko, Vladimír: ALCHYMIE

Svět pohádek a legend

img

 

Skladem: 0,00 ks
Číslo produktu: ISBN 978-80-200-1579-2
Nakladatel: Academia
Edice: Galileo
Rok vydání: 2008
EAN kód: 9788020015792
Původní MOC Kč 365 (€ 14,97)
Hlídací pes:
Hlídací pes

Pohádky prostupují celým naším životem, počínaje dětstvím až po dospělost, kdy nabývají podoby románových příběhů. Do badatelské činnosti takový žánr nepatří, a přesto se v minulosti našla oblast, kde pohádkám věřili právě dospělí. Byla to alchymie, nauka, která provázela lidstvo dvě tisíciletí a slibovala výrobu zlata, a tedy zbohatnutí, uzdravení z každé nemoci a někdy dokonce nesmrtelnost. Navzdory úsilí alchymistů se bohatství neobjevovalo a život byl stále stejně krátký. Přesto se vyprávělo o výjimečných jedincích, jimž se prý podařilo něčeho z toho dosáhnout, kteří se dopracovali největších tajemství. Prábě to byly pohádky, jež měly dodat víru těm, kdo ji ztráceli, a současně přesvědčit okolní svět, že alchymie může své sliby plnit.

Za staletí její existence se nashromáždilo mnoho příběhů, v nichž se skutečný svět mísí s tajemným, zázračným. Tato kniha není vědecká. Je to malý výběr z bohatství starých historek, jehož cílem je ukázat méně známou stránku alchymie. Setkáme se s čínskými Nesmrtelnými, s nejproslulejším arabským alchymistou, který možná vůebc neexistoval, nahlédnéme do Indie. Zjistíme, že za alchymistu byl pokládán Mojžíš, ale jejím zakladatelem měl být Hermes. Samozřejmě nesmí chybět Evropa, kde poznáme ty, kteří prý alchymií nezměrně zbohatli, i jiné, kteří naopak přišli na mizinu. Alchymie měla své údajně úspěšné hrdiny, ale také mučedníky, kteří za své domnělé znalosti zaplatili tím nejdražším - vlastním životem. Vyprávění místy doplňuje vysvětlující komentář, ale jako celek je to pohádkový svět. Jen na rozdíl od pohádek v něm nejsou pokaždé šťastné konce.


AUTOR: Vladimír Karpenko

VAZBA: pevná - hardback - váz - s přebalem

POČET STRAN: 389

PŮVODNÍ CENA: Kč 365,-

Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: